Optimalizace výkonu
fotovoltaické elektrárny

Solární systém s výkonovými optimizéry umožňuje každému panelu vyrábět maximum energie. Panel s nižším výkonem tak neovlivňuje výkon zbytku systému a umožňuje ostatním panelům pracovat s maximální efektivitou. Optimizéry tím zvyšují výkon celého systému až o 20%.

Mám zájem

Jak to celé funguje

Klasický střídač, fungující jako centrální jednotka, sleduje optimální bod účinnosti kolektivně za celou sestavu panelů a díky tomu získává průměrný výnos, kdy slabší panely omezují výkonově silnější panely, dochází tedy k nesouladu. Nesoulad může být způsoben zastíněním, znečištěním, dynamickými změnami klimatických podmínek a osvitu, výkonovou tolerancí panelů z výroby či případným stárnutím.

80 W

Jedním z možných řešení odstranění nesouladů může být osazení buď ohrožených, případně všech FV panelů v systému výkonovými optimizéry. Jde o malé zařízení, které se umístí na spodní část panelu. Optimizér se pak stará o svůj panel a optimalizuje jeho bod účinnosti. Střídač pracuje za optimálních podmínek, z každého panelu dostává maximální výkon a tím dosahuje maximální účinnosti i při nízkých úrovních slunečního záření.

Mám zájem o nabídku
80 W400 W

Aplikace

V případě použití výkonových optimizéru na vaši fotovoltaické elektrárně uvidíte pomocí aplikace aktuální výkon a funkčnost každého panelu. Můžete provádět analýzu výroby elektrické energie i stavu jednotlivých panelů a nastavit odesílání upozornění.

Kontaktní formulář

Chcete realizovat fotovoltaickou elektrárnu pro váš rodinný dům či vaši firmu? Zanechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme.

email address:
Homepage:
URL:
Comment:


Před odesláním vyplňte prosím všechna pole, jinak nebude možné formulář odeslat. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Články

Faq

Podívejte se na nejčastější otázky a odpovědi ze světa fotovoltaiky. Třeba zde najdete odpověď, kterou hledáte.

Naši Partneři

Aktuální situace

Aktuální bezprecedentní situace na trhu s energiemi skokově zvýšila zájem o instalaci fotovoltaické elektrárny od naší společnosti. Zakládáme si na férovém přístupu k zákazníkům, a proto jsme raději z kapacitních důvodů dočasně omezili příjem nových poptávek. V tuto chvíli předpokládáme, že příjem nových zákazníků nebudeme schopni obnovit dříve než na začátku května. Sledujte prosím náš web nebo sociální sítě, kde najdete aktuální informace.

 

Děkujeme za pochopení, tým Solidsun s.r.o.Zavřít

Partnerské bonusy jen pro Vás

Servis, monitoring a revize

Energetické družstvo

Vytvořte si Vaši sestavu na míru